Aktywny wypoczynek w górach – trekkingi

Szukasz więcej informacji o trekkingach? Świetnie trafiłeś! Kliknij tu

Wędrówki po najwyższych szczytach utożsamiamy zwłaszcza z naprawdę doświadczonymi alpinistami. Jednak do trekkingów zbędne okazują się najczęściej takie umiejętności – w wielu górach wytyczono wszak trasy, z którymi poradzi sobie każdy turysta – jeżeli oczywiście będzie wyposażony w odpowiednie narzędzia, czyli buty z właściwą podeszwą i kijki gwarantujące stabilność na nierównych nawierzchniach. Na najniebezpieczniejszych odcinkach niezbędna okaże się również pomoc doświadczonego instruktora, który pokaże, jak korzystać z dodatkowego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc okaże się on niezbędny? W których miejscach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych trasach

Trekkingi bywają czasem prowadzone w bardzo technicznym obszarze, co sprawia, iż potrzebne okazują się akcesoria ułatwiające pokonanie szlaku. Najistotniejszymi z nich są z całą pewnością raki, które zapewnią stabilizację również na śliskich szlakach – a na wysokich górach uświadczyć je możemy również w czasie skwarów. Na wysokich podejściach pomocny będzie też czekan. Do obsługi obu narzędzi niezbędne będą właściwe kwalifikacje – z tego względu nieobyci klienci na trekkingi powinni udać się razem z instruktorem, który powie im, jak bezpiecznie przejść szlak.

Najpopularniejsze miejsca na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej ciekawych miejsc na świecie, które zazwyczaj okazują się nieosiągalne dla większości turystów. Najchętniej prowadzone są w wysokich pasmach – polscy turyści często wybierają słowackie Tatry, a także w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem wśród fanów trekkingu szczyci się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mogą zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam na przykład u podnóża K2 i Broad Peak.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]