Co musisz wiedzieć zanim weźmiesz udział w trekkingu górskim

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą trekkingów? Nie zwlekaj! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wycieczki mają różne formy. Od spokojnych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jakkolwiek za nieraz olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i podziwiania cudownych widoków.

Trekkingi – stopnie trudności

Skala trudności jest uzależniona od terenów, przez które biegną trekkingi. Eksperci wyróżniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do zwiększonej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz przynajmniej podstawowej praktyki w górach – chociażby w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wyprawy dla osób z doskonałą sprawnością, wiedzą z obszaru charakteru wysokich łańcuchów górskich i umiejących używać sprzęt, a także przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków biwakowania w czasie wielodniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W Polsce amatorzy tego rodzaju rozrywki bardzo upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe pasma Europy, ogromnym uznaniem cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, jak również Alpy. Najbardziej wprawne w trekkingu osoby powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Karakorum, Himalajach bądź Andach.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]