Gdzie wybrać się na skitury?

Na www.exploruj.pl odnajdziesz pełną ofertę skitur.

Większa część osób wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam zazwyczaj jedynie po to, aby oddać się szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz w życiu uczestniczyć w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Trudne, lecz niesłychanie satysfakcjonujące skitury

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już trywialnego odpoczynku w drewnianej, góralskiej chacie i sporadycznego zjazdu z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, postanawiają doznawać ich piękna w trakcie stosunkowo wyczerpujących, lecz przynoszących dużo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak zalecana jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się daleko od dostosowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich nart i butów.

Chcesz wiedzieć, czy dasz sobie radę na skiturach? Zapytaj o to instruktora!

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów skitur są niewątpliwie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie bardzo dobrze poradzą sobie także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Polscy turyści nie nie muszą jednak ograniczać się jedynie do wypraw organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są wspaniałe warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4 tyś. metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z wypraw będzie właściwa do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą liczyć na doradztwo instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]