trekkingi Himalaje, wyprawy w góry

Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to sporo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić także o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje są polem rywalizacji uznanych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Źródłem kłopotów bywa również samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Tym samym optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w te okolice. Dodatkową zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Shishapangmy lub Lhotse

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednakże, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]