Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Zainteresowany Dolomity trekking? Zajrzyj tu.

Entuzjaści aktywnego wypoczynku zapewne znają na pamięć nieomal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które wyznaczone są w Bieszczadach, w Karkonoszach oraz w Tatrach. Oczywiście budzą one zachwyt, aczkolwiek osoby, które chętnie praktykują ten rodzaj aktywności po jakimś czasie pragną przeżyć jeszcze raz silne emocje płynące z ekskursji po mało znanym terenie. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do tras w polskich górach, jeżeli można podziwiać fenomenalne widoki we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wyznaczono w nich też bezpieczne szlaki

Dolomity, czyli masyw górski leżący w całości w Alpach Wapiennych, cechują się sporą ilością stromych turni, baszt skalnych oraz skalistych grani, które w ciągu dnia pod wpływem słońca zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich Europy (o ile nie świata!), nic zatem dziwnego, iż dekadę temu wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występuje wiele urwisk, dość spadziste stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich również mnóstwo prostych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę większość turystów uprawiających trekking.

W Dolomitach spędzisz także w atrakcyjny sposób zimę

Początkujących pasjonatów trekkingu niewątpliwie oczaruje przeprawa przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych zaopatrzonych w stalowe liny asekuracyjne. Harmonogram wycieczek tego rodzaju jest tak ułożony, by ich uczestnicy przeszli instruktaż z podstaw asekuracji, jak również metod przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i posiadający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na graniach Brenty, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości turystów bardzo wyczerpująca, ale ten, kto weźmie w niej udział z pewnością jej nie zapomni o niej do końca życia. W Dolomitach można spędzić także ciekawie zimowe miesiące, chodząc po mało stromych terenach na rakietach. Tak można podziwiać między innymi widoki na szczyt Averau i grupę Dolomiti di Sesto.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]