Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Co powinieneś wiedzieć o Kilimandżaro wyprawa?

Zdobywanie wierzchołków gór to ambicja dużej części globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Niezatartych przeżyć na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Globtroterów zachęcają głównie możliwość obserwacji obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, przepiękne widoki, jak również zanikające już lodowce. W skład masywu wchodzą Uhuru, Shira i Mawenzi – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga solidnej preparacji – ze względu na sporą wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast zmieniająca się pogoda powoduje, że dotarcie na szczyt masywu stanowi duże wyzwanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny charakteryzować się świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin każdego dnia.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy zaleca się również wyposażyć się w medykamenty zmniejszające niebezpieczeństwo rozwoju malarii. Przed atakiem choroby ochroni również stosowna profilaktyka – stosowanie preparatów odstraszających insekty, a także zakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, by zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]