Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Nie czekaj! Sprawdź najkorzystniejszą ofertę! Wyprawy górskie w dobrej cenie.

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, porywające widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, że trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowana skala trudności szlaków powoduje, iż każdy – także absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopoty może natomiast sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane kłopoty mogą okazać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach zaleca się skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób aranżujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem kwalifikowanego przewodnika, nie znaczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele podróży

Dużą popularnością wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jakkolwiek ze względu na wysoki poziom trudności i znaczne koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na te rejony. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy organizują także wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]