Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Zamów panele podłogowe

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je zamontować w naprawdę parę chwil, a wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym gruncie – zawartość wody nie powinna przekroczyć 3%. Warto pamiętać także o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin temu – trzeba odczekać czterdzieści osiem godzin, aż ulotni się z nich zgromadzona woda. Wszystko gotowe?

Najważniejsze zasady układania paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna rada – panele podłogowe powinieneś montować startując z kąta pokoju. Przed ich położeniem, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem potem producent ma prawo nie uznać reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – koniecznie powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem okna, a w wąskich pokojach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą pracować

Wyprodukowane z drewna lub surowców takich, jak MDF, panele podłogowe są wrażliwe na skoki ciepła w pokoju. Należy zatem zapewnić im dylatacje o rozmiarze minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli położysz też listwy podłogowe.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]