Co warto wiedzieć o doradztwie HR?

Szukasz unikatowej oferty doradztwa HR? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na janklusak.pl

Niektóre przedsięwzięcia zaplanowane przez dział Human Resources mogą przekraczać możliwości danego przedsiębiorstwa. Problem okazuje się niesłychanie istotny, gdy konkretny projekt zahacza o tematykę dotychczas obcą pracownikom i zakłada sporo niewiadomych. Kluczowy dla poprawności poprowadzenia całego procesu jest stopień zaawansowania zamierzenia i, w konsekwencji, umiejętności wymagane do jego ukończenia. Dlatego w wielu przypadkach nieodzowne okaże się wsparcie zewnętrznych specjalistów, którzy, w zależności od potrzeb, mogą świadczyć doradztwo w poszczególnych fazach projektu albo podjąć się zarządzania całością. W jakich sytuacjach przedsiębiorstwa winny skorzystać z usług doradztwa personalnego?

Doradztwo personalne – zarządzanie przeprowadzeniem całego projektu bądź jego fazami

Po wsparcie proponowane w ramach doradztwa personalnego, firmy sięgają w przeróżnych sytuacjach. Jednym z głównych aspektów takiej współpracy jest sprawdzenie poziomu satysfakcji pracowników. Aby jego rezultaty były wiarygodnei przydatne przy opracowywaniu strategii, potrzebne jest użycie odpowiednich technik pozyskania informacji i ich poprawna analiza. Oprócz tego podmioty nierzadko zwracają się do konsultanta HR, aby zlecić mu realizację różnego rodzaju audytów – przeważnie odnośnie komunikacji wewnętrznej. Jak wcześniej nadmieniliśmy, rola doradcy HR w całym procesie może być różna. Niekiedy jest on project managerem, nadzorującym cały proces, w innych przypadkach natomiast jest jedynie konsultantem merytorycznym, gwarantującym kompleksowa pomoc w razie ewentualnych trudności.

Doradztwo personalne – sukces działań zależy od umiejętności konsultanta

Powodzenie kroków wdrażanych we współpracy z doradcą HR w największym stopniu zależy od tego, jakie kompetencje opanował wybrany przez firmę ekspert. Podczas poszukiwania konsultanta HR należy przyjrzeć się w szczególności jego doświadczeniu. Warto przeanalizować to, dla jakich podmiotów dotychczas pracował i, co kluczowe, jakie projekty dla nich wykonywał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]