Jakie usługi z zakresu hydroizolacji wykona profesjonalna ekipa?

W toku budowy każdego obiektu, bez względu na to czy jest to dom jednorodzinny czy biurowiec, już na etapie projektowania należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie budowli przed wilgocią. Woda, która z biegiem lat może przedostać się do źle bądź w ogóle niezabezpieczonych ścian obniży ich solidność i zdolność do izolacji cieplnej, a także spowodować rozwój chorobotwórczych pleśni oraz grzybów.

Które elementy budowli powinno się zabezpieczyć hydroizolacją?

Do najważniejszych elementów, jakie należy zabezpieczyć przed wilgocią należą przede wszystkim fundamenty, piwnice, balkony, dachy i tarasy zielone, a zatem te części struktury, które mają bezpośrednią styczność z albo opadami atmosferycznymi. Każda budowa obiektu powinna być poprzedzona szczegółową ekspertyzą i konsultacją z zawodowcami, którzy wskażą, jakie elementy wymagają ochrony przed wodą i jakiej technologii warto użyć w odniesieniu do danych segmentów konstrukcji. Na przykład, na ścianie fundamentowej z betonu tworzy się izolację przeciwwodną, pokrywając ją warstwą uszczelniającej wyprawy cementowej (preferowanie i z zewnątrz i od środka), a w przypadku ścian z bloczków betonowych – zaprawą wodoszczelną. W trwałych ścianach z cegły, pustaka wypalanego czy dziurawki rekomenduje się wykonanie poziomej i pionowej bariery dla wody. Z kolei tarasy zielone izoluje się wielowarstwowo, mając na uwadze to, żeby każda warstwa miała spadek zapobiegający gromadzeniu się wody pomiędzy nimi i odprowadzający ją do kanału. Podobnie hydrolizuje się również balkony.

Komu powierzyć założenie hydroizolacji?

Kluczowe jest, aby planowanie hydroizolacji, polecić kompetentnej ekipie, mającej wieloletnią praktykę w wykonywaniu prac hydroizolacyjnych. Deweloperzy, inwestorzy oraz generalni wykonawcy skorzystają na współpracy ze ekspertami podczas prac związanych z hydroizolacją spodu płyt i ścian fundamentowych, uszczelnianiem przemysłowych obiektów żelbetowych, zbiorników oraz budowli w systemie „białej wanny”, a także montażem taśm PVC, uszczelek pęczniejących, węży iniekcyjnych czy taśm dylatacyjnych. Z kolei na zamówienie zarządców ukończonych już budynków ekipa ekspertów od hydroizolacji zajmie się między innymi inwentaryzacją, uszczelnieniem oraz naprawą przecieków wody, reperacją balkonów i tarasów, uszczelnieniem podszybii windowych oraz wzmocnieniem gruntów pod fundamentami.