Komunia – jak je zorganizować i jak wybrać odpowiednią salę?

Jeszcze nigdy nie spotkałeś tak korzystnej oferty przyjęcia komunijnego!

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie ważnym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, gdyż to często pierwsza faktycznie wielka impreza rodzinna, na której dziecko wie, iż cała uwaga skupiona jest jedynie na nim. Stąd też rodzice chcą, żeby ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Sala komunijna – zarezerwuj od razu jak zostanie wyznaczony termin wydarzenia

Już przed wysyłką zaproszeń na sakrament rodzice muszą wiedzieć czy poczęstują rodzinę we własnym domu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Przyjęcie gości w domu jest najczęściej opcją wówczas, jeśli urządzamy uroczysty obiad tylko dla bardzo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, jednak to już rzadkie przypadki. Obiady z okazji komunii przekształciły się w ostatnich dekadach w głośne wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się nawet do kilkudziesięciu gości, toteż zwykle odbywają się w restauracjach lub domach weselnych. Jeśli chcemy wynająć najlepszy lokal, należy wyruszyć na poszukiwania sali, od razu jak zostanie wyznaczony termin komunii. W sezonie komunijnym dużą trudnością może okazać się także zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, w związku z tym polecamy wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w opracowaniu menu na komunię. Ważne jest też to, by lokal na komunię umiejscowiony był tak, żeby dojazd wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny oraz komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – ciekawe zabawy dla dzieci, prezenty, sesja zdjęciowa

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak odbywającą się później zabawę gości. Obyczajem są również aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna powinna więc wyróżniać się prześlicznymi, zadbanymi pomieszczeniami. Kolejną zaletą będzie dostęp do przylegającego ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich spora grupa, warto rozważyć wynajęcie animatora, który zajmie dzieci wciągającymi zabawami.
Naturalnie, goście przyjęcia komunijnego przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice na ogół zostawiają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek w zaproszeniu można napisać, że nie zgadzamy się na niektóre rodzaje podarunków, np. kosztowną biżuterię lub zabawki z motywami militarnymi.

Kontakt z firmą:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]