Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Mnóstwo odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu szczególnie o te, które wytwarzamy podczas wszelkiego rodzaju remontów, opróżniania piwnicy bądź poddasza oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, fragmenty podłóg i okien, śnieg lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak jednak go zamówić? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Wybierając kontener, należy skupić się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność nawet kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o objętości 6 m3 – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, jak również zdjęte panele podłogowe czy skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – od kogo go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych miastach, jak Katowice czy Kraków, ale także w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod określony adres. Pojemnik należy zapełnić w ustalonym w umowie czasie. W razie przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po wypełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega utylizacji.