Lokal na chrzciny, zaproszenia, prezenty – o organizacji chrztu

Jeżeli interesuje Cię korzystna oferta lokalu na chrzciny w Krakowie, skieruj się na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszą dużą familijną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzone dziecko, stąd też starają się, aby wszystko tego dnia było idealne. Planowanie chrzcin może być jednak wyzwaniem, szczególnie jeśli na imprezę zaprasza się dużą liczbę krewnych oraz przyjaciół. W tym wpisie otrzymasz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym zakresie.

Planowanie chrztu – o czym powinno się pamiętać?

Wiele lat temu chrzciny miały miejsce zaraz po narodzinach pociechy, często nawet tego samego dnia, z przyczyny ogromnej śmiertelności niemowląt. Z upływem lat chrzciny przekształciły się w doniosłe wydarzenie nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, dlatego też są planowane zazwyczaj 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Daje to przestrzeń na dogłębne przemyślenie najważniejszych aspektów tej okoliczności, jak wybór ojca i matki chrzestnych, a także świątyni, w której odbędzie się obrzęd. Wybierając w parafii dzień sakramentu wypada wziąć pod uwagę, ile czasu będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, a także zamówienie dla nich posiłków oraz noclegu, jeżeli będą podróżować do nas z przeróżnych krańców kraju. W rozesłanych zaproszeniach rekomendujemy dodać prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest niezbędne do ustalenia jaką liczbę osób finalnie będziemy musieliugościć. Nie bójmy się również wskazać, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Goście głównie skupiają się na zabawkach, natomiast rodzicom większą radość dadzą użyteczne podarki, jak np. ubranka, wózek dla dziecka oraz fotelik do auta.

Jak znaleźć lokal na chrzciny?

Zaledwie dekadę temu chrzciny organizowano na ogół w mieszkaniu rodziny malucha, więc nie każdy obecny podczas ceremonii w świątyni mógł być zapraszany na odświętną imprezę. Współcześnie wspólny obiad dla dużej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców to już standard. Analizując propozycje lokali, gdzie można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko odnajmują wspaniale udekorowane wnętrza, ale też współdziałają z firmą cateringową, która przygotuje kartę dań współgrającą z charakterem imprezy oraz która zapewni profesjonalną obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament odbędzie się w okresie letnim, warto wybrać lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym rodzina czy fotograf zrobi przepiękne zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast zanudzać się przy stole mogą wybiegać się na świeżym powietrzu. Istotny jest także taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca zabawy był niezbyt długi, podobnie jak powrót gości do wynajętego noclegu albo domu.

Kontakt z firmą:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]