Maskowanie blizny na głowie - uzupełnij swoją wiedzę!
Blizny, które powstały na skórze na skutek rozmaitych czynników, wielu osobom przeszkadzają bądź wprowadzają je w kompleksy. Zakamuflowanie blizn na częściach ciała gdzie brak owłosienia jest trudne, lecz na brodzie czy głowie pomóc w tym może zabieg mikropigmentacji.
Mikropigmentacja medyczna zamaskuje blizny po poparzeniach i po nieprawidłowo wykonanych transplantacjach włosów
Skóra cechuje się dużymi możliwościami regeneracji i nierzadko jest w stanie odbudować się także po głębokim urazie. Ale jej odtworzenie sporadycznie jest doskonałe. Po obrażeniu skóry w miejscu urazu powstaje zbliznowacenie, które na ogół nie znika do końca życia. Im mocniejszy uraz, tym większe ryzyko, iż miejsce to na zawsze już będzie dostrzegalnie odróżniać się od reszty skóry. Do powstania blizn dochodzi w rezultacie różnorodnych chorób, oparzeń czy urazów mechanicznych, a czasami wręcz są następstwem nieprawidłowego albo rezygnacji z podjęcia leczenia uszkodzonego obszaru skóry. Blizny mogą tworzyć zwłóknienia zauważalne w dotyku, ale mogą być też tylko odbarwieniem na skórze. Jeśli w wyniku skaleczenia dojdzie do zniszczenia mieszków włosowych, na tym obszarze przestaną pojawiać się w przyszłości nowe włosy, co w przypadku szram w linii szczęki czy na głowie może przyprawić mężczyzn o kompleksy na tym tle. W takich przypadkach można jednak podjąć decyzję o mikropigmentacji medycznej blizn. Tym sposobem możliwe jest zakamuflowanie blizn w obrębie brody, na głowie oraz na brwiach, które pojawiły się na skutek urazów mechanicznych, oparzeń, a nawet po przeszczepach włosów metodą FUE i STRIP.
Mikropigmentacja blizny nie przywraca włosów
Do zabiegu mikropigmentacji można zgłosić się tylko jeśli blizna jest zagojona. Zwykle do zatuszowania blizny starczy jeden zabieg, jednak zdarzają się też blizny wymagające 2-3 wizyt u linergisty (tak zwie się specjalista przeprowadzający mikropigmentację). Wypada zaznaczyć, że mikropigmentacja nie przywraca włosów, ale przez umieszczanie barwnika w płytszych warstwach skóry powoduje, iż blizna staje się praktycznie zupełnie niedostrzegalna. Jest to możliwe dlatego, że specjalista zawsze dokładnie dobiera odcień pigmentu do koloru włosów pacjenta poddawanego zabiegowi. Zależnie od powierzchni skóry objętej mikropigmentacją blizny, sesja zabiegu zabiera od jednej do nawet pięciu godzin. Pigment z upływem czasu traci swą intensywność aż ostatecznie zanika, dlatego żeby wrócić do pierwotnego efektu nieodzowne są okresowe zabiegi w kilkuletnich odstępach.
Kontakt z firmą:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]
Polecane artykuły
Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe
Długoterminowy parking przy lotnisku – rozwiązania dla podróżnych
PBN czyli private blog network jako element szerszej strategii marketingowej