Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - uzyskaj rzetelną pomoc specjalistów.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach jest zazwyczaj powodem niemałych problemów. Mikrofirmy rzadko są w stanie przyjąć specjalisty na stałe, a ich właściciele często nie są gotowi sumiennie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli wielu czytelników – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość współpracy będzie zadowalająca?

Nie musisz przyjmować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić w szczególności z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy budżet firmy profesjonalistom ds. księgowości, zyskamy gwarancję, że możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się wystawieniem mandatów. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy i funduszy – nie trzeba zajmować się finansami samemu, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Należy też nadmienić o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie ma już konieczności codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele spraw można koordynować z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie warto kierować się wyłącznie jego cenami – nadzwyczaj niskie koszty usług najczęściej oznaczają ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci uzyskali właściwe uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Kontakt z firmą:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]