O co zapytać architekta?

Brak Ci doświadczenia w tym temacie? Skontaktuj się z architektem Kraków

Wzniesienie domu to niewątpliwie najistotniejsza inwestycja dla każdego z nas. Warto więc dokładnie to obmyślić i pamiętać o usługach specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie skutki przyniosą nasze działania, wywrze z pewnością projekt budynku. Mamy szansę wprawdzie kupić gotowy projekt, ale by zyskać pewność, że dom będzie taki jak chcieliśmy, należy poprosić o poradę architekta. Z uwagi na fakt, iż większość z nas nie wie, czym naprawdę się para, należy powiedzieć o tym parę zdań.

O czym wiedzieć przed spotkaniem z architektem?

To, czy realizacja spełni nasze oczekiwania, jest zależne przede wszystkim od rezultatów spotkania z architektem. Przychodząc do architekta musimy wiedzieć, jakich zalet spodziewamy się po budowanym domu i umieć opowiedzieć mu o tym. Powinniśmy też zaznajomić się z najistotniejszymi ustawami dotyczącymi budownictwa – przez to łatwiej się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy jednak się denerwować, ponieważ w razie wątpliwości mamy prawo liczyć na jego poradę.

Co będzie obowiązkiem architekta?

W pierwszej kolejności architekt stworzy projekt budowlany. Właśnie ten projekt zostanie wzięty pod rozwagę przez urzędników przed wydaniem pozwolenia na budowę. Powinny być w nim zawarte rozwiązania, na jakich oprze się planowana budowa. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do zatrudnienia ekipy budowlanej oraz będzie niezbędny do zatwierdzenia budowy. Treść obu projektów regulują właściwe ustawy.

Kontakt z firmą:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]