Okna zabytkowe – niepowtarzalna stolarka

Chcesz kupić okna drewniane zabytkowe? Koniecznie odwiedź ten adres

Okna zabytkowe najczęściej prezentują się dużo lepiej niż te wykonywane współcześnie i są wielką ozdobą obiektów. Walory estetyczne to oczywiście ich nie ostatnia mocna strona, zaś na ich wartość w dużym stopniu rzutuje również metryka. Tak jak pozostałe dobra zabytkowe, również okna muszą być konserwowane w myśl przepisów – ich remontu nie powinniśmy przeprowadzić samemu z zastosowaniem kupionych w markecie materiałów. Czym więc wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je restaurować? Kto może wykonać takie prace?

Jak rozpoznać okna zabytkowe?

Okna zabytkowe zwykle mają więcej dekoracji niż współczesne. Rzadko są również uchylane, a to sprawia, że potrzebne stają się lufciki, dzięki którym możemy wentylować mieszkanie. Okna zabytkowe, jak przed momentem nadmieniliśmy, zrobione są najczęściej z drewna – surowca, jaki ma wiele mocnych stron, jednak potrzebuje częstej konserwacji, a poza tym łatwo go uszkodzić. Dlatego tak istotne są uprawnienia osób naprawiających okna zabytkowe.

Okna zabytkowe – jak znaleźć specjalistę?

Okna zabytkowe najczęściej mają konstrukcję skrzynkową, która potrzebuje wysokich umiejętności – taki typ okna charakteryzuje się wszak użyciem różnych, obecnie już rzadko widywanych, rozwiązań. W związku z tym, nawet najlepsi specjaliści nie mogą serwisować okien zabytkowych, kiedy nie zdobyli dokumentów potwierdzających ich kwalifikacje, które zostały nadane przez odpowiedni organ – w innym razie zostaną na nich nałożone duże kary.

Kontakt z firmą:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]