Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Więcej o usuwaniu wirusów WordPress na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/

WordPress okazał się w ostatnich latach tak modnym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów oraz witryn tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się już na miliony. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony tworzone na WordPressie bywają popularnym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym rozpoznać zawirusowaną stronę na WordPress?

Strona internetowa wysyła spam? Logowanie jest uniemożliwione? Obrazy na stronie zmieniły się bez Twojej wiedzy? A może na stronie widnieją przekierowania do nieznanych Ci portali? To jedynie kilka z możliwych oznak wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takim przypadku niezbędne jest ekspresowe działanie, aby zlikwidować powód infekcji i przywrócić stronę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach hakerów najlepiej zlecić ekspertom od tego typu zadań, bowiem naprawa zawirusowanego WordPressa z reguły wychodzi poza zakres umiejętności osób, które na co dzień parają się tylko projektowaniem sklepów i stron internetowych na tym CMS-ie.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – dokładne sprawdzenie plików oraz baz danych strony

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych prowadzą drobiazgowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują pliki wp-config oraz htaccess, a także kod użytych na stronie wtyczek oraz motywów. W czasie naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które ograniczą zagrożenie następnych infekcji. Jeżeli długookresowe zawirusowanie było powodem włączenia strony do spisu wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy mogą podjąć również konieczne działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Naprawa wszelkich następstw ataku hakerskiego nie daje pewności, że podobny przypadek nie powtórzy się w późniejszym okresie, toteż istotne jest cykliczne uaktualnianie CMS-a i wykorzystywanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]