Prywatny detektyw – wynajem

Kim jest prywatny detektyw? Już od XIX wieku rozwijał się ten fach, a użycie niezwykłych i intrygujących zasad dedukcji odbiło swój ślad w literaturze jak na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Samo słowo “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa skupia się na prowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z racjonalnego myślenia i rozmaitych niejawnych metod dochodzenia. Taka forma dedukcji ma na celu zidentyfikowanie prawidłowych wniosków na podstawie zebranych dowodów, faktów, przesłanek. Prywatny detektyw prowadząc rozpoznanie zdarzenia zlecone przez klienta musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą być bardzo znaczące w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Zakres pracy detektywa

Coraz częściej korzystamy z usług prywatnych detektywów. Obecnie biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i kompetentny, a każda drobna przesłanka czy wiadomość od klienta jest ważna. Przede wszystkim wachlarz takiej działalności to gromadzenie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących procesów karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i dokumentów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Pokaźny popyt na detektywów wynika z tego, że zdarzają się sytuacje, gdy jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest poprzeć dowodami nasze racje i motywy. By chronić własne interesy wiele oszustw jest maskowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przeinaczone. Tylko dobry detektyw jest w stanie ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.