Sztuka na indywidualne zamówienie – rzeźby do ogrodu

Rzeźby do ogrodu mogą zostać ustawione nie tylko na prywatnych posesjach, ale także w przestrzeni publicznej. Którą techniką są wykonane? Kto zazwyczaj nabywa rzeźby do ogrodu oraz fontanny w formie ozdobnej figury?

Nowoczesne rzeźby ogrodowe – nietuzinkowy sposób na dopełnienie przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz bardziej popularną metodą aranżacji prywatnych ogrodów i przestrzeni miejskiej. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się kreatywne rzeźby wytworzone techniką odlewu, których kształt został opracowany na podstawie preferencji zamawiającego, jego zamiłowań, a także rozmiarów ogrodu. Na rozległych powierzchniach wspaniale prezentują się większe, monumentalne dzieła, które oczarowują swoim dostojnym charakterem. W mniejszych ogrodach zaleca się z kolei wykorzystanie niedużych rzeźb. Klienci wybierają pomiędzy bogatymi wzorami lub wprost przeciwnie – postawić na rzeźby o surowej formie. Dobór odpowiedniej rzeźby powinien być podyktowany charakterem ogrodu i tym, jaki efekt zamierzamy finalnie uzyskać. Szerokim zainteresowaniem cieszą się również oryginalne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury te są świetną formą aranżacji przestrzeni.

Kto kupuje nowoczesne rzeźby ogrodowe?

Rzeźba do ogrodu to wyraz artystycznej ekspresji i jest kupowana przez podmioty różnego rodzaju. Nadzwyczajnie dobrze prezentuje się na skwerach, gminnych ogrodach, laskach, może też być dekoracją posesji przy urzędzie, hotelu, placówce naukowej, muzeum czy też innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby kupują także osoby prywatne, które chcą wytworzyć w swoim ogrodzie niecodzienny klimat. Można wybrać rzeźbę w minimalistycznym stylu, która uwydatni współczesny charakter ogrodu albo postawić na figurę stylizowaną na antyk. Modne stają się także okazałe rzeźby orientalne, które będą fenomenalnym dopełnieniem ogrodu w stylu azjatyckim.