Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Kliknij tutaj jeżeli interesujesz się nieszczelnymi oknami plastikowymi

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na samopoczucie lokatorów. Okna ochraniają mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale też separują je od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych surowców, polega głównie na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]