Wywóz i utylizacja starych mebli

Utylizacja starych mebli Kraków - usługa dostosowana do Twoich potrzeb

Większość z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy wyrzucić z rozmaitych względów. Zwykle przenosimy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy czy też na poddasze, by nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu. Kłopot jednak w tym, iż po kilku miesiącach także w tych schowkach robi się na tyle ciasno, iż normalne ich użytkowanie bywa udręką. Dopiero to popycha większość z nas do wykonania gruntownych porządków, stanowiących okazję do tego, aby uwolnić się od zwalonych na kupę rzeczy. Takie duże sprzątanie często organizujemy także, kiedy nabywamy zaniedbany dom lub dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto więc wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez trudu wykonać wywóz starych mebli z domu, poddasza oraz piwnicy.

Zleć odbiór starych mebli i nie wyrzucaj ich do śmieci komunalnych

Śmieci takie jak sprzęt AGD i RTV, połamane meble, połamane panele podłogowe lub ścienne czy elementy stolarki okiennej nie mogą trafić do kontenera zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Chcąc je wyrzucić, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem auta bądź przyczepą. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te mają miejsce zwykle raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o znacznej objętości. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o legalny recykling jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery często oferują również fachowe wsparcie przy sprzątaniu strychu, piwnicy lub całego domu.

Utylizacja mebli – powtórne wykorzystanie materiału

Stare meble, jeżeli będą przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, wcale nie muszą być spopielone lub porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na części składowe i podzieleniu komponentów według materiału, z którego zostały wytworzone, mogą być po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w największej części się je wytwarza, opiera się na ogół na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później mogą posłużyć do wyrobu kolejnych biurek, łóżek lub półek.

Kontakt z firmą:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]