Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychów

Nie każdy śmieć może trafić do zwyczajnego zbiornika na odpady. Przyczyny tych regulacji są przeróżne – niekiedy odpady są po prostu za duże, czasem zakazują tego funkcjonujące w Polsce akty prawne. Jak poradzić sobie z tymi kłopotliwymi odpadami? Możemy przetransportować je do gminnego PSZOK-u, to znaczy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie powinien funkcjonować co najmniej jeden PSZOK, chociaż w najsilniej zaludnionych miejscowościach możemy niekiedy wybrać jeden z wielu punktów. To jednak rozwiązanie przydatne jest wyłącznie dla osób, które mają swoje auto i znaczną ilość wolnego czasu. Reszta odpowiedzialnie uczyni, postanawiając o wynajmie kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów oraz renowacje – kiedy wypożyczyć kontener na odpady?

Nietypowe odpady generowane są w toku przeróżnego typu prac. Najczęściej są to renowacje mieszkań oraz przebudowa domu – idzie z reguły o duże wolumeny gruzu, ale też pudeł po artykułach budowlanych. Wynajęcie kontenera okaże się też znakomitym wyjściem, jeżeli planujemy opróżnianie strychu – w takim przypadku zmieścimy w nim wszelkie nieużywane od dłuższego czasu zepsute urządzenia, sprzęty oraz zbutwiałe meble. Opróżnianie strychów czy prace budowlane staną się znacznie łatwiejsze, jeżeli z okna domu do kontenera poprowadzimy specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przenieść odpady bez potrzeby ciągłego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Jak wygląda usługa sprzątania strychów i piwnic oraz kontenerowego wywozu odpadów?

Sprzątanie strychów i piwnic, ale także wywóz rozmaitych śmieci, to usługi świadczone m.in. przez firmę DPR. W ich ramach dostarcza się klientowi kontener o pożądanej objętości, który ten przez okres wskazany w umowie może wypełnić odpadami remontowymi albo niepotrzebnymi sprzętami. Pojemnik jest później wywożony z posesji, a jego zawartość przekazywana jest do miejsca, w którym będzie zutylizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami.