Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Chcesz poznać atrakcje w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w potopie wiadomości o ciekawych atrakcjach i bieżących wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Ciekawe miejsca w Małopolsce – poznaj stronę przygotowaną specjalnie dla turystów

By przybliżyć wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale także o ekspozycjach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Podróżnicy myślący o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie dostrzegą mapę, na której szybko znajdą galerie i zabytki, pensjonaty, hotele i kempingi, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Co więcej, dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, atrakcje narciarskie czy czar lokalnego folkloru.

Przydatne rozmówki i katalog konsulatów – ważne informacje dla podróżników z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych ciekawych miejscowości. Wiadomości znajdujące się na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale też w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Szczególnie pomocna dla cudzoziemców może być także podstrona Rozmówki, na której poznają najpopularniejsze słówka i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie podróży. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski.

Kontakt z firmą:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego