części Citroen, części zamienne Citroen

Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej pojazdy w Polsce są doceniane ze względu na wysoką dostępność, przystępną cenę i przede wszystkim za sporą liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C7, C8, Jumper, C-Crosser, C-Elysse, Xsara, Nemo, Saxo i Xantia. Oczywiście, podobnie jak pojazdy innych marek, nie są one bezawaryjne, zatem właściciele samochodów z francuskiej stajni powinni przygotować się na to, iż prędzej czy później będą musieli nabyć części zamienne.

Części do Citroena – co zamawiamy najczęściej?

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których powstają inne awarie. W pierwszej kolejności warto na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku codziennej eksploatacji samochodu. Są to przede wszystkim olej silnikowy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn hamulcowy oraz płyn chłodniczy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy ignorować, wymagają też elementy układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Gdzie łatwo i tanio kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, nierzadko pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach cechują się niższą jakością, co negatywnie oddziałuje na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. W związku z tym posiadacze aut Citroen części zamienne winni kupować w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do francuskich samochodów. Jeśli w pobliżu żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie niezbędne części można nabyć za pośrednictwem internetu.

Kontakt z firmą:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]