Nie daj się oszukać – zleć sprawdzenie historii samochodu

Nabycie samochodu na rynku wtórnym na ogół łączy się z jakimś ryzykiem – auto z „drugiej ręki” jest co prawda o wiele tańszy aniżeli pojazd kupiony prosto z salonu, jednakże może ukrywać różne wady. Jak znaleźć nieuszkodzone auto i uniknąć straty pieniędzy?

Kupno samochodu używanego – co trzeba sprawdzić?

Każdego roku wielu Polaków myśli o nabyciu samochodu z drugiej ręki, co daje oszczędność nawet do kilku tysięcy złotych w porównaniu do wozów nabywanych bezpośrednio z salonów. Zakupy tego typu niekiedy nie idą po naszej myśli – bywa, że faktyczny stan techniczny samochodu jest zatajony przez zbywcę, a zamaskowane defekty wychodzą na jaw po kilku dniach od zakupu. Jak zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami i odnaleźć auto, które zaspokoi nasze potrzeby? Przed finalizacją zakupu istotne jest skrupulatne zweryfikowanie pojazdu, m.in. poprzez sprawdzenie historii samochodu. – dzięki niemu mamy szansę dowiedzieć się, kto był posiadaczem samochodu, uzyskać informacje o kradzieżach pojazdu, jego uszkodzeniach, jak również ewentualnych kolizjach. Warto także zdiagnozować stan techniczny auta przy pomocy specjalistycznego sprzętu – ujawnia to skryte wady.

Inspekcja auta przed zakupem – jak przebiega?

Nie wiesz, co powinno się sprawdzić podczas wyboru używanego auta? A może nie masz czasu na osobiste przejrzenie stanu samochodu? W uniknięciu bolesnych niespodzianek pomoże profesjonalna inspekcja auta, którą mogą zrealizować wykwalifikowane firmy. Przedsiębiorstwa tego typu posiadają specjalistyczne aparaty do diagnostyki, które służą między innymi do badania warstwy lakieru. Pracownicy firmy dojeżdżają do miejsca, w którym stoi auto, sczytują numer VIN, sprawdzają, czy pojazd nie był przedmiotem kradzieży, a po ukończonej inspekcji sporządzają fotorelację oraz wielopunktowy raport odnośnie kondycji samochodu.