Opony do motocykli – stawiaj na jakość i właściwe dopasowanie

Zamów opony motocyklowe.

Opony to bezsprzecznie jeden z kluczowych modułów każdego motocyklu. Tylko one w trakcie jazdy bezpośrednio stykają się z nawierzchnią drogi, więc to one w ogromnym stopniu wpływają na osiągi, wygodę i bezpieczeństwo jazdy. To silne argumenty za tym, aby ich dobór odpowiednio zaplanować i nie czynić oszczędności na zakupie najtańszego ogumienia. Co więc wziąć pod uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy opony wysokiej jakości, a zarazem poprawnie dopasowane do rodzaju motoru, stylu jazdy i rodzaju pokonywanych zazwyczaj szlaków?

Opony do motocykli – wpływają na sterowność oraz stabilność maszyny

Każdy model jednośladu ma przypisany jeden rozmiar kół, którego nie należy zmieniać. Wprawdzie w przypadku aut zmiana rozmiaru nierzadko może okazać się możliwa, to dla kierowców motocykli przeważnie kończy się tragicznie. Kupując opony do motocykli musimy zatem precyzyjnie stosować się do wskazówek producenta motocykla, bowiem założenie nieodpowiedniego ogumienia może mieć niekorzystny wpływ na stabilność i sterowność maszyny.

Opony motocyklowe . Inne istotne właściwości

Kupując opony motocyklowe, trzeba zwrócić uwagę też inne ich właściwości, dzięki którym dokładniej dobierzemy je do uprawianego stylu jazdy. Ogromne znaczenie ma indeks nośności, który sygnalizuje, jaki maksymalny balast uniesie dane ogumienie. Decydujący jest jednak indeks prędkości – im jest on wyższy, tym większą prędkość uda się osiągnąć na tych oponach.

Radialne czy diagonalne opony do motocykli?

Przy wyborze opon do motocykla należy zwrócić uwagę także na zarys ich osnowy, czyli karkas. Pod tym względem odróżniamy 2 typy opon – radialne oraz diagonalne. Diagonalne, ze względu na prostą konstrukcję oraz nadają się przede wszystkim do jazdy off-road. Opony radialne zaś charakteryzują się promienistym ułożeniem osnowy i mniejszą deformacją, które czynią z nich najlepszy wybór do maszyn wyczynowych.

Kontakt z firmą:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]