Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Zamów urządzenie do drenażu limfatycznego na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zbiór różnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz pompujących, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak również miejsca masażu.

Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie wykorzystują maszyny do presoterapii, które symulują masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory aparat uciska kończynę, wspomagając tak przepływ limfy. Istnieje multum zaleceń do poddania się zabiegowi presoterapii. To m.in. zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy). Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, w głównej mierze jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do presoterapii

Duże możliwości użycia aparatów do masażu uciskowego wpłynęło mocno na progres tych urządzeń. Dziś osoby cyklicznie stosujące tę formę terapii mogą wykonać zabieg w domu, za sprawą innowacyjnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, w związku z tym bez problemu można zabrać je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, dlatego że występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. zakrzepica bądź choroby bakteryjne oraz wirusowe, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]