Laseroterapia to terapia, która jest wykorzystywana w wielu schorzeniach. Okazuje się pomocna w leczeniu chorób dermatologicznych, skutków mechanicznych urazów tkanek, w medycynie estetycznej, przy leczeniu bólu rozmaitego pochodzenia oraz różnego typu chorób stóp. Szerokie spektrum zastosowań oraz wysoka skuteczność laseroterapii sprawiają, że jej popularność od lat utrzymuje się na wysokim poziomie. Po metody wykorzystujące laser sięgają zarówno lekarze (w tym chirurdzy i onkolodzy), jak i fizjoterapeuci oraz kosmetolodzy.
Laser biostymulacyjny – jak działa?
W gabinetach fizjoterapii najczęściej wykorzystywane są aparaty do laseroterapii biostymulacyjnej. Metoda ta polega na użyciu laserów o niewielkiej mocy, w niewielkim tylko stopniu oddziałujących na tkanki. Laseroterapię biostymulacyjną stosuje się w leczeniu różnorodnych dolegliwości. Wykazuje działanie uśmierzające ból, dzięki czemu jest przydatna w leczeniu skutków urazów. Pomaga w regeneracji tkanek – może być więc stosowane do usuwania blizn lub przebarwień. Inne zastosowania laseroterapii biostymulacyjnej to między innymi usprawnienie przemiany materii oraz przeciwdziałanie bólowi szyjek zębowych.
Laser wysokoenergetyczny – głęboka penetracja tkanek
Drugi rodzaj to laser wysokoenergetyczny. Jest to metoda stosunkowo nowa, od klasycznej laseroterapii różniąca się większą (nawet do 30 razy) mocą lasera oraz głębszym przenikaniem tkanek, które może sięgać nawet 5 centymetrów. Aparaty do laseroterapii wysokoenergetycznej mają zastosowanie zbliżone do swoich biostymulacyjnych odpowiedników, jednak ze względu na większą moc nie powinny być stosowane w stanów gorączkowych, chorób nowotworowych, przypadku ciążyi kilku innych schorzeń.
Kontakt z firmą:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków
Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail:
[email protected]
Polecane artykuły
Taping limfatyczny – w jaki sposób kinesiotaping działa na obrzęki?
Stenty – rodzaje, zastosowanie, przebieg zabiegu i tryb życia po implantacji stentów
Sprzęt do elektroterapii – najpopularniejsze zabiegi