Działanie i wykorzystanie karboksyterapii w medycynie estetycznej

Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej, który widocznie polepsza wygląd skóry i pozwala skutecznie walczyć z przejawami starzenia. Jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia? Jak wygląda zabieg karboksyterapii medycznej?

Karboksyterapia łagodzi zmiany łuszczycowe i poprawia jędrność skóry

Karboksyterapia medyczna jest małoinwazyjnym zabiegiem o sporym wachlarzu zastosowań – pomaga redukować zmarszczki, efektywnie poprawia jędrność skóry i wzmaga napięcie skóry twarzy, szyi czy dekoltu. Jest używana również do innych celów – redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej, minimalizuje widoczność cellulitu i blizn, jak również usuwa rozszerzone naczynka krwionośne. Znana jest także z przeciwdziałania łysieniu oraz łagodzenia zmian łuszczycowych. Sekretem jej działania jest CO2 wprowadzany w tkanki podskórne, co skutkuje odżywieniem tkanek, usunięciem toksyn i redukcją obrzęków. Prócz tego karboksyterapia usprawnia krążenie krwi, stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej, a także wspiera proces tworzenia się nowych naczynek krwionośnych. Zabieg p też włókna kolagenowe odpowiedzialne za sprężystość skóry.

Rodzaje karboksyterapii i ich rezultaty

Jakie znamy rodzaje karboksyterapii? Wysokim popytem może pochwalić się karboksyterapia pod oczy, która pozwala na redukcję „worków” oraz cieni. Skóra pod oczami jest nadzwyczaj cienka i to na ogół tam zauważa się pierwsze symptomy starzenia. Karboksyterapia przywraca cerze świeżość, a obliczu młodzieńczy wygląd. Szczególnie modna jest również karboksyterapia na włosy, która jest skuteczna w walce z łysieniem. Dwutlenek węgla wprowadzony pod skórę głowy wzmacnia słabe cebulki włosów, stymulując ich porost i hamując niepożądane ich wypadanie.