Endodoncja mikroskopowa – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest miłym zagadnieniem. Obecnie jednak, stosując innowacyjne narzędzia i – co najważniejsze – efektywne leki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować nam, iż zabiegi okażą się całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe jest wskazane zawsze, jeżeli pojawi się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu supercienkich sprzętów, dzięki czemu stomatolog jest w stanie dotrzeć do głęboko położonych tkanek zęba. Warto jednak wiedzieć, że w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, często naprawdę złożonych technologicznie narzędzi. Których?

Endodoncja mikroskopowa – akcesoria

Oprócz narzędzi manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę ważne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba przesyłają do monitora przed oczami dentysty, minimalizując niemal całkowicie niebezpieczeństwo wszelkiego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie także sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej dokładności ułatwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Oprócz tego stomatolodzy wykorzystują także odpowiednie narzędzia, które umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane skrócenie wizyty i poprawienie komfortu leczonego.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Rozpoczynając leczenie kanałowe warto wiedzieć, iż nie we wszystkich sytuacjach będzie ono fundowane przez NFZ. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest natomiast pełnopłatne. Jeśli jest ono niezbędne, dobrze wybrać się do lekarza dysponującego odpowiednimi narzędziami i zawczasu sprawdzić, co o leczeniu u niego dotychczasowi klienci mówią w sieci.