Implantologia – w czym lepsza od protez?

Kiedyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” zęby, skazane były na to, aby używać protez. Nie było to oczywiście dobre rozwiązanie, bo protezy wymagają pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, lecz także wykazują sporo innych atutów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto więc powiedzieć parę zdań na temat tego, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych, które rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Implanty zębowe – jak przebiega leczenie?

Obecnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm i nieco mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na duże skrócenie okresu gojenia – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tej pory musi stosować chłodne kompresy, a od razu po operacji – unikać tytoniu, gorących potraw i alkoholu. Ważne będzie też stosowanie specjalnych płukanek, które zwalczają dyskomfort oraz opuchliznę.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak ważne jest to, by wybrać właściwego lekarza. Jak więc uniknąć niemiłych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Dobrze postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego na pewno znajdziemy ważne informacje.