Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które utraciły jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się także w przypadku znacznych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a jeżeli stosownie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich produkcji. Z czego wytwarza się współczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na wstępie należy nadmienić, iż implant zęba to wyłącznie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Jego bezsprzecznym atutem jest także fakt, iż nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z czego robi się korony implantów zębów?

Zróżnicowanie tworzyw, z których wykonuje się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną porcelanową, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a prócz tego nie powodującą uczulenia. Implantologia oferuje też stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.