Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii w medycynie ?

Zainteresowany magnetoterapia urządzenia? Skieruj się tutaj

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz, a także indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, jednakże wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia likwiduje również obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Aparat do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to ważny element wyposażenia klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na duże rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy także modele mobilne, wspaniale sprawdzające się w pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Kontakt z firmą:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]