Na voigtklinikaoka.pl odnajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o laserowej korekcie wzroku.
Praca w różnorodnych zawodach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych oraz wygoda na co dzień – to zaledwie niektóre z powodów, które popychają pacjentów do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie ciągle rośnie, na co wpływ ma zapewne coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia) oraz niesłychanie niskie ryzyko potencjalnych powikłań. Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Wiele badań wykazuje wszak, iż nie leczone wady wzroku mogą prowadzić do wiele poważniejszych problemów, ponieważ są czwarty (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki i zaćmie) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią walczy co trzeci mieszkaniec Europy.
Laserowa korekta wzroku – na czym polega?
Laserowa korekta wzroku wykorzystuje możliwość formowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku uzyskuje się świetne efekty. Redukując jej obwód i unosząc środek, można natomiast usunąć problem nadwzroczności. W dzisiejszych czasach bardzo popularnym rodzajem lasera wykorzystywanego w trakcie procedur laserowej korekty jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie wiązki światła podczerwonego. Pozwala to na dokonanie dokładnego formowania, a jednocześnie minimalizuje ryzyko naruszenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad widzenia przemawia multum argumentów. Najważniejsze to z pewnością mała inwazyjność, efektywność, dokładność, a także prawie nie istniejące zagrożenie komplikacji. Trzeba wspomnieć też o tym, iż zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.
Laserowa korekcja wzroku – jakie są przeciwwskazania?
Nim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, trzeba wiedzieć o tym, że w pewnych sytuacjach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Wśród najważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy zwłaszcza schorzenia oczu takie jak zaćma, karmienie piersią i ciążę, nieukończony 21 roku życia, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca czy choroby autoimmunologiczne.
Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]
Polecane artykuły
Taping limfatyczny – w jaki sposób kinesiotaping działa na obrzęki?
Stenty – rodzaje, zastosowanie, przebieg zabiegu i tryb życia po implantacji stentów
Sprzęt do elektroterapii – najpopularniejsze zabiegi