Podstawowe informacje o leczeniu witaminą C

Leczenie witaminą staje się w ostatnim czasie popularne. Rosnące zainteresowanie tą procedurą wynika w głównej mierze stąd, że witamina C jest jednym ze związków potrzebnych do prawidłowego działania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a przy tym nie jesteśmy w stanie syntezować jej samodzielnie. Musimy więc dostarczyć ją z zewnątrz – w pożywieniu lub poprzez odpowiednio skomponowane suplementy. Te ostatnie działają najsilniej, gdy podamy witaminę C dożylnie – w niektórych przypadkach może to mieć ogromne znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – wykorzystania

Wiele osób jest przekonana, iż dożylne witamina C pomaga w leczeniu rozmaitych dolegliwości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak borelioza, choroby autoimmunologiczne czy zapalenie stawów. Sporo jest również opinii mówiących, iż ta procedura daje bardzo pozytywne skutki, jeśli chodzi o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją odmładzać i odpowiednio odżywiać, przyczyniając się tym samym do jej szybszej regeneracji, jak również usuwać zmiany skórne i przyspieszać zabliźnianie się.

Wlewy z witaminy C – o czym warto wiedzieć?

Wlewy witaminowe, tak jak każdy inny sposób leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. W związku z tym nie wolno decydować się na nie bez konsultacji z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy upewnić się, iż wlewy witaminy C nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to niezmiernie ważne w przypadku diabetyków, pacjentów onkologicznych i innych osób z osłabioną odpornością. Dożylne wlewy witaminy C powinniśmy wykonywać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, które zagwarantują nam, że przy zabiegu cały czas obecny będzie doktor.