Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Nie wszystkie choroby zębów można zlikwidować zwykłymi metodami. Jeżeli są one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem jest zwykle któraś z metod chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy udać się między innymi w przypadku konieczności wstawienia implantów czy mostów, dużych ubytków zębów, uszkodzeń dziąseł oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju owrzodzeń bądź guzów. Które metody są zatem wykorzystywane w czasie kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, żeby zabiegi były komfortowe, a nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Zabiegi przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Na pewno najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – także tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku sporych ubytków lub pacjentów po wypadkach konieczne jest niekiedy odbudowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą nowotworów czy narośli – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych problemów. Dobrze zatem napisać kilka słów o tym, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog oraz czym sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze będzie z pewnością to, by wykorzystywał on tylko nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, środki znieczulające. Sporą wagę ma również nastrój w poradni i podejście dentysty do pacjentów – sporo powiedzą nam o nim komentarze dotychczasowych klientów, które wyszukamy na przykład w sieci bądź w gronie przyjaciół.